תרמוסטט לדוד

דוד חשמל

התרמוסטט הוא רכיב חשמלי, הנמצא בדוד שמש ובדוד חשמלי. תפקידו של התרמוסטט, הוא לנתק את החשמל מגוף החימום בדוד, כדי שפעולת החימום תיפסק, כאשר המים מגיעים לטמפרטורה הרצויה. התרמוסטט, גוף החימום ובמידה וקיים, גם מאיץ החום, יושבים על תושבת הנקראת פלאנג.

התרמוסטט לדוד

התרמוסטט מורכב משני חלקים, חלק חשמלי, החיצוני לדוד ואחראי על העברת החשמל, והחיישן הנמצא בתוך הדוד עצמו. התרמוסטט, מודד את טמפרטורת המים ומווסת אותה.

מתי מחליפים תרמוסטט

במידה והתרמוסטט מקולקל, וגוף החימום עובד ללא הפסקה, התרמוסטט עלול להישרף, ובמקרה הגרוע כל הדוד יתפוצץ. כדאי להחליף את התרמוסטט:

  • במקרה שאין מים חמים, למרות הדלקת הדוד, יכול להיות שגוף החימום מקולקל. במקרהוגוף החימום תקין, ואין מים חמים,סימן שהבעיה בתרמוסטט.
  • במקרה והדוד מקצר לאחר רבע שעה, עד חצי שעה מרגע הדלקתו, יש סיכוי סביר, שהתרמוסטט הוא שגרם לקצר.

טכנאי מקצועי

חשוב לבחור בטכנאי אמין ומקצועי, עם המלצות, שיבצע את העבודה, בצורה הטובה ביותר. טכנאי דודים, יבדוק בכל פעם רכיב אחד, ויגלה באמצעות שלילה, מהו הרכיב התקול.

לפני החלפת התרמוסטט

לפני החלפת התרמוסטט, כדאי לבדוק את תקינות התרמוסטט החדש, על ידי חימום חיישן הטמפרטורה שלו במים חמים,ולוודא שהוא מפסיק את פעולת החימום, בהגיעו לטמפרטורה הרצויה. חשוב לוודא שהתרמוסטט בעל תו תקן, ובנוסף חשוב שהטכנאי, יכוון את הטמפרטורה בתרמוסטט החדש, לפני הפעלתו.

תהליך החלפת התרמוסטט בדוד

כיוון שהתרמוסטט הוא רכיב חיצוני לדוד, אין צורך לפרק או לרוקן את הדוד, וניתן לבצע את ההחלפה בקלות. הטכנאי ישלוף את התרמוסטט הישן, ינתק אותו מהחיבורים החשמליים,ויכניס במקומו את החדש. לפני הפעולה, חשוב לנתק את מפסק החשמל הראשי בבית. לאחר חיבור התרמוסטט, יש להדליק את הדוד, ולוודא ששעון החשמל בבית עובד.

“אור אנרגיה”

חברת אור אנרגיה, ממוקמת בגבעת שאול בירושלים, ופועלת כחנות המפעל של חברת כרומגן דוד שמש. החברה משווקת, ומפיצה בבלעדיות, את כל מוצרי חברת כרומגן. לחברה ניסיון רב, בשירות והתקנה של דודי שמש, והיא מספקת מענה מקצועי, מהיר ומיידי לקהל לקוחותיה.

צרו איתנו קשר