כמה עולה דוד חשמל?

דוד חשמל

אין בית בישראל שלא צריך דוד חשמל אשר יפיק מים חמים לעונת החורף. מחירי דודי החשמל משתנים והם נעים בין 1600 ועד 2200 ₪. הפרש המחירים נובע הרבה פעמים מאיכות דוד החשמל אבל גם מהמחיר שהמתקין החליט לקבל עבורו. המחיר הזה איננו כולל את מחיר הקולטנים.

אם תזדקקו לרכישה של דוד חשמל חדש, חשוב להבין איך הוא פועל כדי לדעת לבחור את הדוד הטוב ביותר.

במרבית ימות השנה המים בישראל מתחממים ע”י השמש החמה, אולם בימות החורף עובד הדוד על חשמל מה שנקרא “תדליקו את הבוילר” והבוילר הזה עולה כסף. לכן חשוב לבחור בדוד שמתחמם מהר שבנוי בצורה עמידה ושיכול לשמור לאורך זמן על המים החמים שבתוכו.

איך זה עובד?

יש כמה סוגים של דוד חשמל בנפחים שונים וכל משפחה צריכה לרכוש את דוד השמש בנפח שמתאים לה. דוד חשמל  מצליח לחמם את המים בחורף באמצעות גוף החימום. כך נוצרת אנרגיה של חום הוא נפלט מתוך גוף החימום ממש כמו שמדליקים תנור בחורף. הוא פולט את החום אל המים וכך הם מתחממים. יש משמעות לנפח המיכל ולחימום של כמויות המים אשר בדוד. גוף החימום נמצא בחלקו התחתון של המיכל ומכיוון שחום עולה למעלה, המים יתחממו בצורה אחידה וחסכונית. לעתים ייראה גוף החימום כמו ספירלה כדי שהחום יעבור בצורה הכי יעילה. כמובן שבתקופת החורף חשבונות החשמל יעלו בשל השימוש בחשמל לחימום המים.

לפני שאתם רוכשים דוד חשמל בררו כמה עולה דוד כזה בקרב החברות המקצועיות.

חלקיו של דוד החשמל

אחד החלקים הכי חשובים בכל דוד חשמל שבלעדיו הדוד לא יעבוד הוא התרמוסטט. זהו מכשיר קטן שנמצא ליד גוף החימום. החלק הזה יושב בדרך כלל על צלחת שבעגה המקצועית נקראת “פלאנג’. הוא אחראי על איזון הטמפרטורה וגם כדי לווסת את החימום כדי שהמים לא יתחממו יתר על המידה. כאשר המים מגיעים למידת חום מסוימת התרמוסטט מפסיק את החימום.

הקפידו לרכוש דוד חשמל מחברה ידועה ובדקו את המספר הסידורי שלו המעיד על תאריך הייצור שלו. אור אנרגיה היא המשווקת של חברת כרומגן ומספקת דודי חשמל, דודי שמש ועוד.

צרו איתנו קשר