החלפת תרמוסטט בדוד

תיקון דוד חשמל

אחת התקלות שבהם יש לטפל באופן מיידי היא תקלה בתרמוסטט של דוד שמש או חשמל, גוף החימום אשר מותקן בהם מחמם את המים ללא הפסקה וכאשר התרמוסטט לא עושה את עבודתו, המים עלולים להגיע לטמפרטורה גבוהה מאוד ולגרום במקרה הטוב לשריפה שלו ובמקרה הגרוע לפיצוץ של דוד השמש שיכול לגרום לנזק לכל מה שבאזור הדוד, ואף לפציעות לבני הבית.

מה יכול לעורר חשד שהתרמוסטט לא תקין?

מאחר ותקלה בתרמוסטט יכולה להיות קריטית, בוודאי תרצו לדעת איזה מצב נחשב חשד לתקלה בתרמוסטט שמצריך קריאה לטכנאי בדחיפות. המקרה היותר ברור הוא כאשר מתרחש קצר כאשר מדליקים את הדוד, אך לא באופן מיידי, משום שהתרמוסטט נכנס לפעולה רק אחרי זמן מה מהדלקת הדוד, ואם כן קצר שנגרם באופן מיידי בדרך כלל לא יהיה קשור דווקא לתרמוסטט, אמנם אם הקצר מתרחש מספר דקות עד חצי שעה מרגע הדלקת הדוד, ישנו חשד סביר שהתקלה היא בתרמוסטט ויש לקרוא לטכנאי בזריזות כדי לבדוק את התקלה.

כיצד מטפלים בתרמוסטט תקול?

מאחר והתרמוסטט הוא רכיב חיצוני לדוד הפירוק וההתקנה שלו לא מסובכים, הטכנאי ישלוף את התרמוסטט התקול כאשר החשמל בבית מנותק, יכניס את התרמוסטט החדש ידליק את הדוד ויבדוק ששעון החשמל זז, התהליך כולו לא אמור לקחת יותר מחצי שעה. הטכנאי צריך לבדוק שהתרמוסטט עובד היטב (גם אם הוא חדש ממש) על ידי חימום החלק שאחראי על בדיקת הטמפרטורה ה’רגש’, באופן מלאכותי. בנוסף מומלץ שהטכנאי יכוון את טמפרטורת המקסימום ל 60 מעלות, משום שהטמפרטורה המקסימלית המובנית היא כ – 80 מעלות, ולרוב אין צורך בכזה חום.

מחיר החלפת תרמוסטט

פעמים רבות כאשר הדוד פוסק מלעבוד יש באמת צורך בהחלפה של הדוד כולו, אם תבדקו במנועי החיפוש קולטי שמש מחיר או דוד שמש מחיר תגלו שמחיר קולטים ודוד הוא יקר מאוד, ולכן כדי להיות בטוחים שהבעיה אכן מצריכה החלפה של הדוד כולו מומלץ לבדוק עם טכנאי אמין שהבעיה אכן בדוד ולא בתרמוסטט, מחיר החלפת תרמוסטט זול הרבה יותר ונע בין 250 ל – 350 ₪.

צרו איתנו קשר