פלאנג לדוד

דודי שמש

פלאנג הוא מעין פלטה, המשמשת כתושבת לגוף החימום, ולתרמוסטט של דוד השמש ודוד החשמל. בדודים עומדים, מכיל הפלאנג גם מאיץ חימום. בפלאנג אין חלקים מכניים, ולכן כאשר הוא מתקלקל, הפתרון היחיד הוא החלפתו.

מתי צריך להחליף פלאנג

אם אחד או יותר מסימנים אלו מופיע, כנראה שהפלאנג איננו מתפקד, והגיע הזמן להחליפו:

  • חימום המים איטי, או כלל לא קיים.
  • הדלקת הדוד, גורמת להקפצת החשמל בבית.
  • קיימת נזילה מהדוד.

במקרים בהם הפלאנג קיים מעל 4 שנים, ובמקרה והתרמוסטט וגוף החימום תקולים, כדאי להחליף את הפלאנג, בכל מקרה.

מתי צריך להחליף פלאנג

ברוב המקרים, כוללת החלפת הפלאנג, את כל החלקים המחוברים אליו, כלומר התרמוסטט וגוף החימום, ובמקרה והדוד עומד, גם את מאיץ החימום. במקרים בהם התרמוסטט תקין, ניתן להשאירו, אך ההבדל במחיר יהיה בסך הכל, בין 50 ל- 80 ₪. החלפת הפלאנג, כוללת גם ניקוי של אבנית מהדוד כולו, ללא תוספת במחיר.

סוגי פלאנגים

ישנם סוגי פלאנגים שונים. פלאנג אוניברסאלי, המתאים לכל סוגי הדודים, ויש פלאנג של חברות ספציפיות. אם הדוד נמצא עדיין במסגרת האחריות שלו, חשוב לבחור בפלאנג, שיוצר על ידי החברה שייצרה גם את הדוד, כדי לא לפגום באחריות.

תהליך החלפת הפלאנג

תהליך החלפת הפלאנג, נעשה בכמה שלבים:

  • ניתוק הדוד מהחשמל.
  • ניתוק זרם המים, וריקונו של הדוד דרך אחד הצינורות. במקרה והדוד ממוקם על גג רעפים, חשוב לרוקן את המים בהדרגה, כיוון שלחץ חזק של מים, ישבור רעפים.
  • הוצאת הפלאנג הישן, התרמוסטט וגוף החימום, והחלפתם בחדשים.

טכנאי דודים מומלץ

חשוב לבחור בטכנאי אמין ומקצועי, עם המלצות, שיבצע את העבודה, בצורה הטובה ביותר, וידרוש מחיר סביר על עבודתו. אפשר לבקש מהטכנאי את הפלאנג הישן, כדי שלא יהיו ספקות שהוחלף.

“אור אנרגיה”

חברת אור אנרגיה, ממוקמת בגבעת שאול בירושלים, ופועלת כחנות המפעל של חברת כרומגן דוד שמש. החברה משווקת, ומפיצה בבלעדיות, את כל מוצרי חברת כרומגן. לחברה ניסיון רב, בשירות והתקנה של דודי שמש, והיא מספקת מענה מקצועי, מהיר ומיידי לקהל לקוחותיה.

צרו איתנו קשר