מה זה דוד מחליף חום?

דוד מחליף חום

כולנו יודעים מה זה דוד שמש, אבל מה זה דוד מחליף חום. אם כך מדובר על דוד שמש אשר בתוכו מותקן אלמנט דמוי ספירלה מחליף חום אשר התפקיד שלו הוא לחמם את מי הדוד. התקנה של דוד שמש עם מחליף חום, נועדה לספק פתרון לחימום מים באנרגיה סולארית, כמו למשל במצבים בהם אין אפשרות להתקין דוד שמש על הגג.

המקרים בהם אי אפשר להתקין דוד שמש על הגג היא אם יש בנייני מגורים גבוהים, ויש מרחק בין הדירה לדוד. בבניינים כאלה למשל יש הרבה קולטים משותפים על הגג. לכל דירה יש דוד שמש וגם מחליף חום שמותקן בחדר המדרגות או בתוך הדירה. כאשר אי אפשר להתקין את הדוד על הגג מכל מיני סיבות משתמשים בדוד מחליף חום.

איך מחליף חום מחמם את המים?

כאשר יש דוד מחליף חום, המים שזורמים בקולט לא מתערבבים עם המים בבית שדרושים לעשיית כלים ועוד. המים האלה זורמים בתוך מחליף החום, הם מחממים אותו יוצאים וזורמים חזרה לקולט. מחליף החום מתחמם ומחמם את מי הדוד מסביב.

משום שאין תחלופה במעגל החימום של המים וזה כולל גם את הקולטים, מחליף החום בדוד וכן הצינורות נשארים נקיים מאבנית ומסתימות הנגרמות בשל האבנית.

מחליף חום יכול להיות בדודים בנפחים הקיימים מ- 80-200 ליטר.

יש המעדיפים דוד מחליף חום

דוד מחליף חום משמש ככלי קיבול במערכות סולאריות. דודי שמש רגילים עובדים בצורה שבה המים הקרים יורדים מהמכל של הדוד לקולטן שמתחתיו, מתחממים ואז עוברים דרך הצינורות של הקולטן ועולים חזרה אל הדוד.

דוד מחליף חום, הוא דוד המקבל את המים מהקולטים המצויים בדרך כלל על גג המבנה. המים עוברים במיכל של כל דירה וזו הבאה אחריה והמחליף חום מאפשר חימום מחדש של המים בכל אחת מהן. דוד עם החלפת חום מצויד בשתי יציאות ושתי כניסות של מים. הוא מחליף את הפעולה של החלפת החום בין הצינור מהגג שמקורו בקולטים לבין המים בתוך הדוד.

צרו איתנו קשר