כיצד פועל דוד שמש?

דודי שמש

דוד שמש, הוא דוד חימום המשתמש באנרגיית השמש לחימום המים. בישראל, למרות התנגדות חברת החשמל החלו כבר בשנות החמישים להפיק אנרגיה ירוקה. אך אומר השיר, הראש היהודי ממציא לנו פטנטים. דוד שמש הנפוץ כיום הוא פיתוח ישראלי של דוקטור צבי תבור, מחלוצי השימוש באנרגית השמש בישראל. השימוש באנרגית הסולארית לחימום המים היא חסכון אדיר בכיס ומאמץ נוסף בשמירה על איכות הסביבה, חסכון גדול בחשמל. כיצד פועל דוד שמש? הדוד מורכב משני חלקים עיקריים מיכל המים וקולטני השמש. מים קרים מוזרמים למיכל המים ואל הקולטנים המתחממים מאנרגיית השמש.

חוק הטבע קובע שחום שואף לעלות כלפי מעלה בעוד הקור שואף לרדת כלפי מטה. המים מתחממים מהקולטנים ונדחקים לתוך הדוד, ולחץ המים דוחק את המים הקרים כלפי הקולטנים. אופן הנעת המים בצורה תימשך ללא הפסקה כל עוד המים שבתוך הקולטנים יהיו חמים יותר מן המים שבתוך הדוד. כאשר נשתמש במים החמים מתחילה שוב תנועת המים והאופן הנעת המים ממשיך ומחמם את המים. מערכת זו מחוברת בצינורות לעיתים יש להתקין מנוע חשמלי זעיר שידאג לתנועת המים. בדרך כלל מותקן במיכל המים גוף חימום חשמלי אשר המשמש לחימום מים כאשר החימום על ידי קרני השמש אינו מספק. 

כעת שאנו מבינים כיצד פועל דוד שמש חשוב לזכור את הפרמטרים הבאים: גודל הדוד, כמות קולטי השמש ומיקומם, חומרי הגלם והאחריות של החלקים והחלפים השונים. 

מי אנחנו

שנייה לפני שאתם מקלידים בגוגל מחירון דוד שמש נשמח להציג את עצמנו, חברת אור אנרגיה מירושלים. אנחנו חנות המפעל של חברת כרומגן דוד שמש, אנו משווקים ומפיצים בבלעדיות את כל מוצרי חברת כרומגן –  דודי שמש, דודי חשמל , קולטי שמש ואביזרי אינסטלציה. אנו בעלי ניסיון רב וותק בהתקנה ושירות. אנו מבינים כיצד פועל דוד שמש ישראלי ומאמינים במענה מקצועי ומהיר תוך מתן דגש על זהירות ואיכות ההתקנה. כל המוצרים שמשווקת חברתנו הינם בעלי תו תקן ואחריות. מלבד לקוחות פרטיים, החברה מבצעת פרוייקטים גדולים לגופים ציבוריים, לחברות בנייה גדולות, לקבלנים ולאינסטלטורים פרטיים.

בחנות המפעל שלנו בירושלים תמצאו תחת קורת גג אחת את כל אשר תזדקקו להתקנת או לתיקון דוד שמש  או דוד חשמל בעבור הבית שלכם, וכן את המוצרים  וחלקי החילוף של כל החברות הדרושים להתקנת ולתיקון דודי שמש וכמו כן את כל אביזרי האינסטלציה לדודי שמש. 

צרו איתנו קשר