החלפת קולטי שמש

דודי שמש

אז ביררתם על טכנאי מוסמך ואמין זה הגיע והמליץ באופן חד משמעי שאין מנוס בהחלפת קולטי שמש בדירה. ואז הטכנאי החל לזרוק מושגים חדשים כמו קולטי ברזל, אלומיניום, נחושת. מבולבלים, חברת אור אנרגיה פה לעשות סדר במונחים החדשים ולתת עוד כמה טיפים חשובים בנושא.

לפני החלפת קולטי שמש – בואו נבין מה תפקידם ומה הם הסוגים השונים

דוד שמש הוא מיכל מים ענק עליו מחוברת מערכת צינורות וקולטי שמש. אור השמש מחמם את הקולטים ואלו מחממים את המים בצינורות שמחממים את המים במיכל. הקולטים הם חלק משמעותי בתפקוד דוד השמש ומומלץ לתחזק אותם ולנקות אותם לפחות פעם בשנה. לפני שאתם ממהרים להשקיע בהחלפת קולטי שמש בדקו את המיקום של הקולטים בגג הבית. בישראל נהוג לכוון את הקולטים לכיוון מערב, יכול להיות כי עץ גדול מסתיר את השמש מהקולטים.

החלפת קולטי שמש –הסוגים הנפוצים בשוק הישראלי.

בעת החלפת קולטי שמש יש לוודא כי סוג הקולטים מתאים לצרכים שלכם:

קולטי נחושת – הכי טובה לאקלים לח. גרים קרוב לים, באזור עם אקלים לח. צנרת נחושת נחשבת לפחות רגישה לאחוזי לחות גבוהים ולכן היא מספקת יתרון ברור על פני צנרת מברזל בעיקר באזורי החוף. חברת נימרוד שאת מוצריה אנחנו משווקים ומפיצים בכל רחבי הארץ יוצרת צנרת נחושת איכותית בריתוך אולטרסוני, שמאפשר לשמור על יעילות ותפוקת חום גבוהה של הקולט. החיתוך המתקדם והאיכותי הזה מאפשר העברת חום גבוה במיוחד מלוח הקליטה למים בצינורות הנחושת, כך נוצר מעגל של יעילות שבסופו של דבר מתבטא גם בחסכון באנרגיה.

קולטי סקדיול 40 – הכי טובים באקלים קר. קולטים אלו עמידים בפני קרה וטמפרטורות נמוכות בחורף ולא יתפוצצו. קולטי סקדיול מיוצרים מברזל, היוצר צנרת ללא תפרים שנחשבת לעמידה מאד ובעלת תוחלת חיים ארוכה יותר מכל צינור רגיל העשוי ברזל.

קולקטאור – קולט במהירות האור , מיוצר מאלומיניום צבעוני , פיתוח מקורי של מפעלי כרומגן. האלומיניום אינו מחליד ובכך מספק שקט נפשי ללקוחות בנושא החלפת קולטי שמש. גב הקולט עשוי מ-PVC העמיד בפני קרינה אולטרה סגולית עם רדיד אלומיניום ובידוד פוליאורטן. השילוש הקדוש הזה מונע למעשה אובדן חום ומאפשר לחסוך באנרגיה ולנצל את קרני השמש בצורה האידיאלית.

חברת אור אנרגיה, היא משווק מורשה של מוצרי חברת חברת נימרוד הכוללים דודי שמש, דודי חשמל,  קולטי שמש ואביזרי אינסטלציה למיניהם.

צרו איתנו קשר