טיימר לדוד שמש

דוד חשמל

טיימר הוא רכיב שהפך בשנים האחרונות לפתרון שהוא בגדר חובה בכל הנוגע להתקנת דוד שמש. הטיימר, או השעון, למעשה מדליק ומכבה את חימום המים בדוד השמש לפי זמנים המוגדרים מראש, ובכך למעשה מבטל את הצורך לזכור להדליק את הדוד מראש, ועל הדרך גם חוסך לכם כסף. 

היתרונות בהתקנת טיימר לדוד שמש 

  • הפחתת חשבון החשמל: מי מאיתנו לא שוכח לפעמים לכבות את הדוד אחרי השימוש? כאן בדיוק נכנס היתרון החסכוני של התקנת טיימר לדוד השמש. הטיימר מכוון לזמנים קבועים מראש, שלפיהם הוא מכבה ומדליק את הדוד וכך למעשה חוסך עבורכם זמן רב בו הדוד עובד ללא סיבה.
  • שמירה על תקינות הדוד: בנוסף לחיסכון בחשמל, השארת הדוד דלוק למשך זמן רב גם יוצרת בלאי ומובילה לתקלות הדורשות תיקונים במקרה הטוב, והחלפת דוד השמש כולו במקרה הרע. וויסות זמני הפעלת הדוד תדאג לו לחיי פעילות ארוכים ותמנע הצטברות מיותרת של אבנית.
  • אין צורך לזכור להדליק את הדוד: יתרון בולט נוסף בהתקנת טיימר לדוד השמש שלכם הוא שמעכשיו, לא תצטרכו עוד לזכור להדליק את הדוד לפני המקלחת. אף על פי שדוד שמש מחמם את המים באמצעות אנרגיית השמש, נדיר שהמים חמים מספיק למקלחת ארוכה – במיוחד בחורף. הטיימר, אם ככה, ידאג שיהיו לכם מים חמים מוכנים מראש כשתחזרו הביתה אחרי יום ארוך וחורפי.

סוגי טיימר לדוד שמש

ישנם כמה סוגים שונים של טיימרים לדודי שמש, יש לציין שבכולם ניתן להפעיל את הדוד גם באופן ידני.

  • טיימר סטנדרטי מכני: זהו הטיימר הנפוץ והמוכר ביותר. טיימר זה מופעל על ידי סיבוב “שעון” מכני, שדרכו אתם מגדירים לטיימר את השעות בהן עליו לפעול.
  • טיימר דיגיטלי: בניגוד לטיימר המכני, השעון בטיימר הדיגיטלי הוא, ניחשתם נכון – דיגיטלי. בדרך כלל מתווספות כמה אפשרויות נוספות בטיימרים מסוג זה, המשתנות מטיימר אחד לשני.
  • טיימר אפליקציה: שיא החדשנות בכל הנוגע לטיימרים. כמו שניתן להבין מהשם, הסוג הזה מופעל על ידי אפליקציה ייעודית בטלפון או במחשב שלכם.

צרו איתנו קשר