קולט שמש מחיר

דוד מחליף חום

קולט שמש הוא הרכיב שאחראי, בין היתר, “לתפוס” את קרני השמש לטובת חימום המים הנמצאים במיכל המים ובצינורות בתוך הקולטן. חימום המים נעשה באמצעות אנרגיה סולארית. בשוק קיימים מגוון קולטי שמש הנפרדים באיכותם, החומר ממנו הם עשויים ומידת ההולכה שלהם. הגורמים הללו משפיעים על מחיר קולטי השמש.

קולט שמש מחיר ממוצע

כאמור, המחיר של קולטי שמש משתנה בהתאם לכמה גורמים כאשר הגורם העיקרי הוא החומר: קולט ברזל או קולט נחושת. קולט שמש עשוי נחושת נחשב איכותי יותר, עמיד בפני קורוזיה ולחות, בעל מוליכות חום גבוהה יותר וניצול אנרגיה יעיל יותר ועל כן – מחירו יקר יותר בהשוואה לקולט ברזל.

כמו כן, קולטים שונים מיועדים למערכות שונות – מערכות דוודים סגורות, פתוחות, בתלייה או בשכיבה – הדגמים המוצעים הם מגוונים ולפני שאתם חושבים על רכישת דוד שמש או קולט שמש, עליכם לבדוק איזה דגם עונה יותר על הצרכים שלכם.

אז מה העלות של קולטי שמש?

ובכל הנוגע למספרים: קולטי שמש עשויים נחושת המיועדים למערכות פתוחות עולים בין 1,600 ש”ח ל-2,400 ש”ח לדגם היקר ביותר. המחיר מגלם בתוכו תפוקת חימום והתאמה לכמות הליטרים של דוד השמש אליהם הם מיועדים. קולטי נחושת למערכות סגורות נעים על אותו טווח, בין 2,000 ש”ח ל-2,600 ש”ח.

קולטי ברזל הם כבר סיפור אחר. אמנם גם הם מכילים זכוכית מחוסמת אך התפוקה שלהם נמוכה בהרבה: לשם השוואה, רמת התפוקה של קולט הברזל היא כ-3,000 קק”ל לדגם הפשוט ביותר ומגיעה עד ל-7,000 קק”ל לדגם המתקדם ביותר. קולטי נחושת, מצד שני, מגיעים עד כמעט ל-10,000 קק”ל תפוקה בדגמים המתקדמים.

זקוקים לקולט חדש? דוד השמש שלכם כבר לא מתפקד? חברת אור אנרגיה משווקת, מספקת ומתקינה דודי שמש ודודי חשמל למגזר הפרטי והעסקי במחירים הוגנים ובמקצועיות חסרת פשרות. חלק נרחב מדגמי הקולטים שלנו מיוצרים על ידי “נמרוד” – הנחשבת ליצרנית המובילה בארץ של קולטי נחושת וברזל. אנו נשמח להעניק לכם את מוצרינו ושירותנו. לפרטים נוספים וייעוץ נא ליצור קשר בטלפון או באתר.

צרו איתנו קשר