קולטים לדודי שמש

דוד מחליף חום

כדי שנוכל להנות ממים חמים בימי הקיץ החמימים מבלי לקרוס תחת חשבונות חשמל אסטרונומיים, עלינו להתקין מערכות טבעיות לחימום המים שלנו. חשבו על זה כך: מדוע, בעצם, שלא ננצל את חמימותה של השמש לצורך המקלחת שלנו? מדובר בפיתרון יעיל וירוק: גם חוסך לנו כסף וגם מנצל את משאבי הטבע.

קולטים לדודי שמש

קולטים לדודי שמש הם אחד הכלים החשובים והמשמעותיים ביותר במערכות דודי שמש. תפקידם, מטבע הדברים, הוא לקלוט את חום השמש כדי לחמם את המים ביעילות ובמהירות האפשרית. קולטים שונים מאופיינים ביתרונות שונים ועשויים חומרים שונים. קולטי נחושת נחשבים לסוג המבוקש והטוב ביותר מבין שאר הקולטים, בין השאר בזכות איכות הקליטה היעילה שלהם. לעתים קרובות קולטי נחושת מגיעים יחד עם מערכת צינורות העשויה גם היא מנחושת – מה שמגביר אפילו יותר את האפקטיביות של הנחושת ומסייע לחימום המים ולחיסכון באנרגיה זמינה.

אז מה כל כך מיוחד בקולטי נחושת?

כאמור, נחושת היא מתכנת המאופיינת במוליכות חום גבוהה ועל כן היא נמצאת יעילה מאוד בתור צנרת מים. מלבד זאת, האקלים הישראלי מתאים מאוד לצנרת מסוג נחושת, שכן הלחות הגבוהה פוגעת לעתים קרובות בצנרות המים וכאשר מדובר בקולט ברזל – הנחשב לרגיש במיוחד לאחוזי לחות גבוהים – העדיפות תינתן לקולט נחושת.

קולט נחושת של נמרוד

נמרוד נחשבת ליצרנית קולטי נחושת מהטובות והותיקות בארץ. אור אנרגיה משווקת את קולטי השמש של נמרוד כבר שנים רבות ולעשרות אלפי לקוחות מרוצים – ולא לחינם: מדובר במערכות דודי וקולטי שמש מקצועיים ואמינים במיוחד ובעלי יכולת עמידות גבוהה לפגעי הזמן ומזג האוויר.

קולט נחושת של נמרוד מבודד ואטום בטכנולוגיה המתקדמת ביותר הקיימת: בידוד פוליאוריטן מוקצף, רדיד אלומיניום, גומי מסוג EPDM וזכוכיות איכותיות. קולט נחושת של נמרוד מתאים להתקנה במקומות חמים כמו מרכז הארץ והדרום ופחות מתאים למקומות קרים יותר כמו ירושלים ורמת הגולן. במקומות אלו מומלץ להתקין קולטי שמש עשויים ברזל מתוצרת נמרוד.

אור אנרגיה משווקת, מוכרת ומתקינה מגוון מוצרי חימום באנרגיה סולארית של חברת כרומגן ונמרוד. עם ניסיון רב שנים, מקצועיות ואמינות ללא פשרות אנו נשמח להעניק לכם את שירותנו ומוצרנו. לפרטים נוספים ושיחת ייעוץ נא ליצור קשר.

צרו איתנו קשר