חמם מהיר לדוד

דוד חשמל

פעמים רבות זמן רב אחרי שנשמעת הקריאה האלמותית בבית של ‘תדליקו את הבוילר’ עדיין כשנכנסים למקלחת המים לא הספיקו להתחמם, אתם בסיומו של יום מתיש וכל מה שאתם רוצים זה מקלחת חמה וזריזה שתנעים לכם את הדרך אל בין הסדינים, והנה אתם מגלים שלמרות שדוד השמש הודלק המים לא הספיקו להתחמם כפי שצריך. למצב הזה יש פתרון, לא יקר במיוחד, התקנה של חמם מהיר לדוד המכונה גם מאיץ חום לדוד.

מהו בעצם חמם מהיר לדוד וכיצד הוא עובד?

חמם מהיר לדוד הוא בעצם מיכל קטן המתחבר למיכל הגדול שהוא הבסיס של כל דוד שמש, במיכל הקטן בחלק מהמקרים ישנו גוף חימום נוסף המאיץ את פעולת החימום של דוד השמש וגורם לחימום מהיר של המים בתוך דוד השמש במהירות רבה יותר בעד שני שליש (תלוי במיקום של דוד השמש ובעונת השנה). בחלק נוסף מהמקרים בחמם המהיר אין גוף חימום נוסף משל עצמו אלא הוא משתמש בגוף החימום שנמצא בתוך דוד השמש על מנת לזרז את חימום המים בדוד.

התקנה של דוד שמש וחמם מהיר

דוד שמש רגיל לא מגיע עם תוספת של חמם מהיר אלא אם ברצונכם להוסיף חמם מהיר עליכם לרכוש אותו בנפרד, מחיר החמם הוא תוספת של כ- 300 עד 700 שקל עבור מחיר דוד שמש. אמנם התקנה של חמם מים מהיר על גבי דוד השמש יכולה להיות חסכונית כאשר השימוש במים נעשה רק במיכל הקטן של החמם, כך שהחימום מהיר יותר ואין צורך לחמם עבור מקלחת אחת את כל דוד השמש, נמצא שהחמם המהיר לא רק מזרז את קצב החימום אלא יכול להיות גם חסכוני בחלק מהמקרים. רכישה של דוד שמש בירושלים הוא סיפור לא זול שיכול לעלות כמה אלפי שקלים, מחיר הדוד תלוי במספר משתנים כמו נפח המכל של הדוד, איכות החומרים שלו, ומיקום ההתקנה, ולכן לפני שניגשים לרכישה של דוד חדש צריך לבדוק היטב האם התקנה של חמם מהיר יכולה לפתור את הבעיה בצורה פשוטה וזולה יותר.

צרו איתנו קשר