החלפת קולט שמש

דוד מחליף חום

קולטי שמש הם רכיבים משמעותיים במערכת דוד שמש. למעשה, מדובר ברכיב מרכזי – הקולט אחראי לקליטת חום השמש וחימום המים באמצעותו. תקלה בקולט תביא, מטבע הדברים, לחוסר יכולת של הדוד לחמם מים באופן טבעי ומכאן הדרך לירידה באיכות החיים – קצרה. אז איך מחליפים קולט שמש, מהי העלות ומה הכי מומלץ לעשות?

החלפת קולט שמש

קולט נחושת או קולט ברזל עשויים להתקלקל מסיבות שונות ומגוונות. החל מפיצוץ בצנרת הפנימית ועד לקורוזיה ואבנית ממושכים – לא חסרות סיבות לקולט שמש לחדול מלתפקד. כאן המקום לציין שלא תמיד הפיתרון הוא החלפה: לעתים קרובות ניתן לתקן קולט שמש על ידי בדיקה יסודית ומעמיקה, והדבר תלוי כמובן באופי התקלה. אנו ב”אור אנרגיה” נתקלנו פעמים רבות בלקוחות המשוכנעים שהם מוכרחים להחליף קולט בטענה כי הוא לא קולט קרני שמש אופן המיטבי למרות שהוא תקין. ובפעמים רבות, הקולט היה במצב מצוין ואילו מיקומו היה בעייתי – על מנת לקלוט את מירב קרני השמש על הקולט לשבת לכיוון דרום-מערב ובזווית מסוימת, ובכך לקבל את מלוא קרני השמש. הזווית והכיוון תלויים במיקום: ישראל נמצאת צפונית לקו המשווה ועל כן זהו מיקומו האידיאלי.

כאשר הגענו למסקנה שלא ניתן לתקן את התקלה ויש להחליף את הקולט, חשוב לבדוק מספר דברים. ראשית, התקציב: מחירם של קולטים חדשים נעים בין 1,700 ש”ח ל-2,600 ש”ח – הבדל משמעותי. פערי השכר מגלמים בתוכם איכויות, גודל הדוד והחומר ממנו עשוי הקולט. ההמלצה הרווחת היא לא להתפשר על איכות הקולט.

האם שווה להחליף לקולט איכותי יותר?

ישראלים רבים מעדיפים לחסוך את כספם כאשר זה מגיע להחלפת קולט שמש ומסתפקים בדגמים פשוטים יחסית, ומדובר בטעות חמורה. ראשית נדגיש כי קולט איכותי הוא כזה שהצנרת שלו מכילה שכבות המונעות התפוררות, מצמצמות הצטברות אבנית וקורזיה ומבודדות את החלודה. קולטים כאלו ישרתו אתכם שנים רבות ללא תקלות ויבטיחו לכם מים נקיים נטולי לכלוך, חלודה ושאר מרעין.

חושבים להחליף קולט? לא בטוחים אם אתם צריכים, ואם כן, לא מכירים את הדגמים המוצעים בשוק הישראלי? אנו בחברת אור אנרגיה נעשה לכם סדר: אנו משווקים ומרכיבים קולט נחושת, קולט ברזל, דוד שמש ועוד מגוון רחב של מוצרים באופן מקצועי, מהיר ואמין. לפרטים נוספים וייעוץ נא ליצור קשר.

צרו איתנו קשר