דוד שמש מומלץ

דוד חשמל

דוד שמש הוא הכלי הפופולרי בישראל לחימום מים, ישראל היא מדינה שטופת שמש ואין סיבה שלא ננצל את הדבר המעיק הזה, לטובתנו. בנוסף, שיטת חימום מים על ידי דוד שמש היא השיטה החסכונית ביותר וגם הידידותית לסביבה ביותר משאר השיטות שהרי מקור האנרגיה הירוקה מגיע מהשמש, והחסכונית ביותר, שהרי השימוש בקרני השמש הוא חינם – ואין צורך בחשמל עבור חימום של גוף חימום כלשהו.

כיצד בנוי דוד שמש?

דוד השמש הוא מיכל ענק שמצופה בשכבה שנועדה להגן מחדירת מים מבחוץ ומחלודה, העשויה לרוב מאמייל, ובין השכבה החיצונית למיכל עצמו יש לרוב שכבה נוספת העשויה מחומר בידוד תרמי שעשוי מפוליאוריטן מוקצף שעוזר לשמור על חום המים. אמנם גם בישראל ישנם כמה חודשי חורף קרים בהם אי אפשר לסמוך על השמש שתחמם את המים ולכן ברוב דודי השמש יש גוף חימום האחראי על חימום המים בחורף, ותרמוסטט שאחראי לכבות את גוף החימום כשהמים הגיעו לטמפרטורה הרצויה.

מחיר התקנת דוד שמש

אם אתם נכנסים לדירה חדשה ומעוניינים להתקין דוד שמש או אם דוד השמש הישן שלכם עשה את שלו, וודאי תתעניינו מהו מחיר דוד שמש ממוצע, קניית דוד שמש בירושלים או בכל מקום אחר מורכבת מעלות הדוד עצמו בתוספת מחיר ההתקנה, מחיר הדוד מושפע ממספר גורמים עיקריים:

  • נפח דוד השמש, ככל שנפח הדוד גדול יותר תוכלו להשתמש ביותר מים חמים והמים יספיקו לכמות גדולה יותר של נפשות, ולכן החלטה על נפח הדוד הרצוי קשורה למספר הנפשות בבית, כאשר נפח הדודים בשוק נעים בין 80 ל – 300 ליטר, שהממוצע הוא 120-150 ליטר. את החישוב עושים לפי ממוצע של כ- 35 ליטר למקלחת אחת כפול מספר הנפשות בבית.
  • דבר נוסף העלול להשפיע על מחיר דוד שמש הוא מיקום ההתקנה שלו, למשל התקנה של דוד שמש על גבי גג רעפים רעוע, שגילו עולה על עשרים – שלושים שנה, תעלה יותר משום שמתקין הדוד נוטל על עצמו סיכון כאשר הוא מטפס על הגג הרעוע, וכבר היו מקרים של מתקינים שנפלו דרך גג הרעפים.

צרו איתנו קשר